Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı

ÖZGÜR HUKUK BÜROSUTrafik Kazası Tazminatı işlerinde verimlilik, güvenilirlik ve şeffaflığı önceleyen hizmet anlayışıyla ve uzman kadrosuyla Vezirköprü bölgesinde hizmet veren deneyimli bir avukatlık bürosudur.

 Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı bürosu olarak biz,

 • Vezirköprü Avukat
 • Vezirköprü Ceza Avukatı
 • Vezirköprü Boşanma Avukatı
 • Vezirköprü Miras Davası Avukatı
 • Vezirköprü Ortaklığın Giderilmesi
 • Vezirköprü Tazminat Avukatı
 • Vezirköprü İşçi Avukatı
 • Vezirköprü İş Kazası Tazminatı
 • Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı

Başta olmak üzere birçok alanda avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Özgür Hukuk Bürosu; Akıllı Büro Yönetimi, E-Müvekkil Sistemi, E-Tahsilat Sistemi ve SMS Bilgilendirme Sistemi gibi sistemleri kullanarak ArGE çalışmaları ile hizmet kalitesini Uluslararası standartlara göre belirlemektedir. Bu kapsamda teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ofisimiz, güvenilir ve şeffaf bir hizmet sunabilmek adına, Türkiye'de sayılı avukatlık ofisinin kullandığı E-Müvekkil sistemini ve dosyalardaki önemli hareketleri kısa mesaj olarak müvekkillerine gönderen SMS Bilgilendirme sistemini tüm müvekkillerine ücretsiz olarak sunmaktadır. Bu sayede müvekkillerimiz nerede olursa olsun dosyaları ile ilgili bütün bilgilere anlık olarak ulaşabilmektedir.

Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı denildiği zaman ilk akla gelen avukatlık büroları arasında olmamızın nedenlerinden bir tanesi de Trafik Kazası Tazminatı ücretleri konusunda şeffaf ve makul bir yöntem izliyor olmamızdır. Bu kapsamda avukatlık ofisimizden Trafik Kazası Tazminatı hizmeti almak için bizlere Vezirköprü bölgesi ve diğer bölgelerden ulaşabilirsiniz. ÖZGÜR HUKUK BÜROSU yılların verdiği bilgi ve deneyim birikimiyle Trafik Kazası Tazminatı hizmeti vermektedir.

Trafik Kazası Tazminatı Denildiğinde Akla Gelen Vezirköprü Lider Avukatlık Ofisi - ÖZGÜR HUKUK BÜROSU

Sektörün öncü avukatlık bürolarından olan ÖZGÜR HUKUK BÜROSU yılların verdiği bilgi ve tecrübe birikimiyle birlikte; Avukat, Trafik Kazası Tazminatı, Boşanma Avukatı, Miras Davası Avukatı, Ortaklığın Giderilmesi Davası, Tazminat Avukatı, İşçi Avukatı, İş Kazası Tazminatı, Trafik Kazası Tazminatı başta olmak üzere birçok alanda avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunarak müvekkillerine gerek uyuşmazlık öncesi gerekse uyuşmazlık sonrası her alanda yardımcı olmaktadır.

Hukuk Firmamız, Türkiye'nin her yerinde vermiş olduğu avukatlık hizmetinde müvekkillerinin memnuniyetini ön plana alarak güvenini ve sevgisini kazanmayı prensip edinmiş olup, bu anlamda en iyi Trafik Kazası Tazminatı hizmetini sunmaya çalışmaktadır. Vezirköprü ve diğer bölgelerden bize ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Trafik Kazası Nedeniyle Tazminat Davası

Trafik kazası nedeniyle tazminat davası, bir veya birden fazla aracın kazaya karışması sonucu; ölüm, bedensel zarar veya malvarlığına ilişkin (ev, araç vb.) zarar ortaya çıkması durumunda zarara uğrayan kişilerin trafik kazasından fiilen ya da kanunen sorumlu olan kişilere karşı zararını gidermek amacıyla açmış olduğu dava türüdür.

Trafik kazası yaşandıktan sonra yaralanan kişiye veya ölümlü trafik kazasında ölen kişinin yakınlarına Hasar Danışmanlık Şirketi veya tazminat avukatı olduğunu iddia ederek ulaşan ve resmi vekâletname alan kişiler çoğu zaman trafik kazası nedeniyle mağdur olan kişileri bir kez daha mağdur etmektedir Bu nedenle trafik kazası sonrasında sizi telefonla arayarak vaatte bulunan hasar danışmanlık şirketlerine lütfen itibar etmeyiniz ve alanında uzman güvenilir bir avukattan hukuki yardım alınız.

Trafik kazası tazminatı nasıl alınır?

Trafik kazası tazminatı alabilmek için izlenecek yol ölümlü trafik kazasında ve yaralanmalı Trafik Kazasında farklıdır. Yaralanmalı trafik kazasında kesin maluliyet oranının belirlenmesi gerekir. Trafik kazasında ölen veya yaralanan kişinin kazanın gerçekleşmesinde kusuru belirlenmelidir. Bu vb. durumları tespit etmek ve Ceza davası açılmış ise bu dava dosyasını incelemek gerekir. Bu ve benzeri bilgileri topladıktan sonra; kaza tespit tutanağı, tam teşekküllü hastaneden alınan heyet raporu, gelir durumunu gösteren belgeler ve ilgili diğer evraklarla birlikte Sigorta şirketine başvuru yapılır. Sigorta şirketine trafik kazası tazminatı için yapılan başvuruda eğer belgeler eksiksiz olarak gönderilmiş ise sigorta şirketi 8 gün içerisinde ödeme yapar. Eğer sigorta şirketi tazminat ödemesi yapmaz ya da eksik ödeme yaparsa dava açılır ve tazminat, dava yolu ile tahsil edilir.

Trafik kazası nedeniyle tazminat davasını kimler açabilir?

Trafik kazası nedeniyle yaralanma meydana gelmiş ise, kural olarak yaralanan şahsın bizzat kendisi dava açabilir. Fakat Trafik kazası nedeniyle ağır bedensel yaralanma meydana gelmiş ise yaralanan kişilerin yakınları da (anne, baba, eş ve çocuklar vs.) “Manevi tazminat” davası açabilirler. Ölümlü Trafik Kazasında Tazminat alabilecek kişiler, ölen kişinin eşi, çocukları, annesi, babası, nişanlısı hatta ölen kişiden yaşarken destek aldığını ispat edilebiliyorsa yakın akrabası dahi açacağı destekten yoksun kalma tazminat davası ile tazminat alabilir.

Sigorta Tazminatı için gerekli evraklar nelerdir?

Sigorta tazminatının nasıl alınacağını yukarıda anlatmıştık. Sigorta tazminatı almak için gerekli evrakları ise aşağıda belirtmek isteriz. Bu belgelerin tamamlanması ile sigorta şirketine tazminat başvurusu yapılır ve anlaşma sağlanması durumunda sigorta şirketi tazminatı 8 gün içerisinde öder.

I.Ölümlü Trafik Kazasında Sigorta Tazminatı İçin Gerekli Belgeler

 • Trafik Kazası Tespit Tutanağı,
 • Ölüm Muayenesi Raporu,
 • Nüfus Kayıt Örneği,
 • Veraset İlamı,
 • Vefat Eden Kişinin Gelir Durumunu Gösterir Belgeler,
 • SGK Gelir Bağlamışsa Buna İlişkin Belgeler,
 • Kazayla İlgili Diğer Belgeler

II.Yaralanmalı Trafik Kazasında Sigorta Tazminatı İçin Gerekli Belgeler

 • Trafik Kazası Tespit Tutanağı,
 • Tam teşekküllü bir hastaneden maluliyeti gösteren rapor,
 • Gelir Durumunu Gösterir Belgeler
 • Kazayla İlgili Diğer Belgeler

Ölümlü Trafik Kazalarında Kimler Tazminat Alır?

Ölümlü Trafik Kazasında Tazminat alabilecek kişiler kanunda sayılmıştır. Ölen kişinin eşi, çocukları, annesi, babası, nişanlısı hatta ölen kişiden yaşarken destek aldığını ispat edilebiliyorsa yakın akrabası dahi açacağı destekten yoksun kalma tazminat davası ile tazminat alabilir.

Yaralanmalı Trafik Kazasında Kimler Tazminat Alır?

Yaralanmalı Trafik Kazasında Tazminat alabilecek kişiler kanunda sayılmıştır. Kural olarak yaralanan şahsın kendisi trafik kazası tazminatı alabilir. Fakat Trafik kazası nedeniyle ağır bedensel yaralanma meydana gelmiş ise yaralanan kişilerin yakınları da (anne, baba, eş ve çocuklar vs.) “Manevi tazminat” alabilirler.

Trafik Kazasında Ölene Tazminat Ne Kadar?

Ölümlü Trafik kazası tazminat miktarını yaklaşık olarak hesaplayabilmek için öncelikle kaza tespit tutanağı ve ölen kişinin gelir durumunu gösterir belgeler gerekmektedir. Bu belgelerdeki bilgilere göre ölüm tazminatı ne kadar alınır ortaya çıkacaktır. Örnek hesaplama için “Trafik Kazası Maddi Tazminat Hesaplama” bölümünü inceleyiniz.

Trafik Kazası Tazminat Davası Avukatlık Ücreti

Trafik Kazası tazminat avukatı ücreti davanın niteliğine göre ve trafik kazası tazminat avukatının kendi tarifesine göre değişmektedir. Fakat yasal olarak Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında bir ücret kararlaştırılamaz. Bu tarifenin altında kalmamak şartıyla tazminat avukatı ücreti nakit olarak belirlenebileceği gibi aynı zamanda dava sonunda çıkan tazminatın belirli bir yüzdesi olarak ta belirlenebilir. Uygulamada genellikle Vezirköprü trafik kazası tazminat avukatı ücreti %10 ile %20 arasında bir yüzdelik dilim anlaşması yapıldığı görülmektedir.

 

Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı  İçin Danışma

Ofis Merkezimiz Vezirköprü'un Vezirköprü ilçesinde olmakla birlikte Vezirköprü, Çarşamba, Bafra, Tekkeköy, Salıpazarı, Terme, Yakakent, Kavak, Ladik ve Havza başta olmak üzere Türkiye genelinde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu kapsamda Avukatlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı Avukat İletişim

Vezirköprü bölgesinde Trafik Kazası Tazminatı hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. ÖZGÜR HUKUK BÜROSU olarak; Avukat, Trafik Kazası Tazminatı, Boşanma Avukatı, Miras Davası Avukatı, Ortaklığın Giderilmesi Davası, Tazminat Avukatı, İşçi Avukatı, İş Kazası Tazminatı, Trafik Kazası Tazminatı başta olmak üzere birçok alanda avukatlık ve danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Trafik Kazası Tazminatı hizmeti konusunda detaylı bilgi için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

Etiketler:

Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı ücreti, Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı ücretleri, Vezirköprü Trafik Kazası Tazminatı ücretleri güncel, Trafik Kazası Tazminatı Vezirköprü ücretleri, Vezirköprü Trafik Kazası TazminatıTrafik Kazası Tazminatı Vezirköprü, Trafik Kazası Tazminatı iletişim, Trafik Kazası Tazminatı ücret, Avukata sor