HAVZA MİRAS DAVASI AVUKATI 

Tarihi ve kültürüyle öne çıkan Havza, avukat mesleğini icra edenlerin de uzmanlık alanlarında çalışmayı tercih ettiği önemli bir ilçemizdir. Birçok şehrin kesişim noktası halinde olan ve dolayısıyla ticari hayatın ve sosyal hayatın canlı olduğu ilçede Havza Avukatlık Bürosu Hizmeti de oldukça önemli bir yer alıyor. Havza'da bulunan hukuk bürolarında çalışan avukatlar farklı uzmanlık alanlarında eğitim almış ve tecrübe kazanmış avukatlardan oluşuyor.

Avukatların Temel Görevleri Nelerdir?

Havza avukatları diğer şehirlerde olduğu gibi hukuksal konularda müvekkillerine yol gösterici ve problem çözücü bir rol üstlenmektedir. Bununla birlikte avukatlar adli ve idari merciiler karşısında gerçek veya tüzel kişileri temsil etmek, müvekkillerinin haklarını savunmak ve onlar adına gerekli her türlü hukuki süreci yürütmekle görevlidir. Avukat kendisine verilen işi herhangi bir süreye tabi olmaksızın başından sonuna kadar takip etmekle yükümlüdür. Çalışma alanları oldukça geniş olan Avukatlık mesleğinde dikkat ve özen yükümlülüğününön plana çıktığı önemli bir meslektir. Havza'da Avukat olarak çalışan kişiler kendi bürolarında çalışabileceği gibi başka bir avukat ile ortak olarak ya da sözleşmeli olarak çalışabilir.

Havza Baro Avukatı

Avukatlar yasal mevzuat gereği meslek odaları olan barolara üye olmak zorundadırlar. Havza avukatları da samsun barosuna kayıtlı olarak görev yapmaktadır. Havza Barosu yoktur. Havza'da çalışan meslektaşlarımızdan Havza barosu avukatı olarak bahsedildiğine şahit olduğumuzdan dolayı bu açıklamayı yapmak gerekmiştir.

Havza Avukatları Hangi Davalara Bakar?

Avukatlar temel olarak müvekkillerinin her türlü dava ve takiplerini yürütmek ve sonuçlandırmak konusunda görevli ve yetkilidir. Uzmanlık alanı ise mesleğini icra eden avukatın kendisini belirli bir alanda geliştirmesini ve ilgilendiği davaların çoğunluğunun bu alanda şekillenmesini ifade eder. Yani icra avukatı ya da ceza avukatı olmak için herhangi bir sınava girmek ya da sertifika almak gerekmez. Örneğin; çoğunlukla tazminat davası ile ilgilenen bir Havza avukatı tazminat davaları (trafik kazası tazminatı, iş kazası tazminatı vs.) konusunda uzman olduğunu söyleyebilir. 

Sonuç olarak mevzuatımızda avukatlar için belirli bir branş seçme durumu söz konusu olmadığından dolayı yukarıda yapılan tanımlamaların halk arasında avukatın bilgi ve tecrübesine göre yapıldığı unutulmamalıdır. 

Avukat Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Havza Avukatlık ve Danışmanlık bürosu sayısı Türkiye genelindeki duruma paralel olarak son zamanlarda oldukça artış göstermiştir. Dolayısıyla hangi avukatla çalışacağınızı seçmek önem arz etmektedir. İnternet bağlantınızı kullanarak samsun barosunun internet sitesinden Havza avukat bilgilerine ulaşabilir, ihtiyacınız olan alanda hukuki danışmanlık için uygun bir avukat ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken öncelikli konu hangi hukuk alanında yardım almanız gerektiğini doğru tespit etmektir. Daha sonrasında Havza Miras AvukatıHavza Ceza Avukatı gibi araştırmalar yaparak doğru seçimde bulunma ihtimalinizi artırabilirsiniz. Örneğin; İşten ayrılmanız dolayısıyla işçi alacağınız olması durumunda Havza işçi avukatı olarak bilinen ve iş hukuku alanında çalışan bir avukat ile; trafik kazası nedeniyle tazminat alacağı ya da iş kazası nedeniyle tazminat alacağınız olması durumunda Havza tazminat avukatı olarak bilinen ve tazminat hukuku alanında çalışan bir avukat ile çalışmanız hukuki süreci daha hızlı ve güvenli olarak yürütmek için doğru bir seçim olacaktır.

Bununla birlikte Avukatlık mesleğinin de çağın şartlarına uyum sağlayarak dijitalleştiğini belirtmekte fayda var. Bireysel olarak avukata ulaşamama durumu ya da dava dosyası hakkında bilgi alamama sorunu artık avukatlığın dijitalleşmesi ile birlikte sona ermiştir. Bu alanda Samsun bölgesinin öncü avukatlık bürolarından olan Özgür Hukuk Bürosunun kullanmış olduğu; dosyadaki önemli gelişmeleri müvekkillerine kısa mesaj olarak ileten SMS Bilgilendirme Servisi ve E-Tahsilat Sistemi gibi sistemlerin kullanılıyor olmasına mutlaka dikkat edilmesi gerekir. Bu hizmetler kurumsal avukatlık ofislerinde müvekkillere ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır.

HAVZA MİRAS DAVASI AVUKATI - HİSSELİ ARSA VE TARLA DAVASI

Halk arasında gayrimenkul davası denildiğinde ilk olarak akla miras davası olarak bilinen izalei şüyu (Ortaklığın giderilmesi) davası gelmektedir. Fakat Gayrimenkul Davaları, alanı itibariyle çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Dava takibi yanında Gayrimenkul Hukuku Danışmanlığı da yapan ofisimiz; Hissedarların veya mirasçıların anlaşamaması nedeniyle açılan Ortaklığın Giderilmesi (İzalei Şüuyu) Davası, Tapu Kaydının Düzeltilmesi Davası, Mirastan Mal Kaçırma Davaları, Vasiyetnamenin yerine getirilmesi davası ve kamulaştırma davası gibi birçok dava ve hukuki uyuşmazlığa çözüm üretmektedir.

Miras Paylaşımı Nasıl Yapılır

Mirasçıların miras davası açmadan önce kendi aralarında analaşarak miras paylaşımı yapmak için uğraşmaları en kısa ve masrafsız olan yoldur. Bu nedenle miras paylaşımı nasıl yapılır? adlı yazımızı okumanızda fayda olduğunu düşünmekteyiz. Fakat mirasçıların miras paylaşımı konusunda anlaşamamaları durumunda son çare olarak miras paylaşım davası açılması gerekecektir.

HAVZA MİRAS AVUKATININ AVUKATLIK ÜCRETİ NE KADAR 2024

Avukatlık ücreti, 2024 Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinde belirtilen tutarların altında olmamak şartıyla davanın görüleceği şehir, davanın hukuki boyutu ve avukatın kendi tarifesine göre değişiklik göstermektedir. Resmi gazetede yayınlanan 2024 yılı Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi Asliye ve Sulh Hukuk Mahkemelerinde görülen miras davalarında havza miras davası avukatı avukatlık ücreti için alt sınırları belirlemiş olup yukarıda belirttiğimiz üzere yapılacak işe göre ücret değişmektedir.

HAVZA MİRAS DAVASI İÇİN AVUKATA DANIŞMA 2024

Ofis Merkezimiz Samsun'un Vezirköprü ilçesinde olmakla birlikte başta Samsun bölgesi olmakla üzere Türkiye genelinde avukatlık ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bu kapsamda Havza Miras Avukatı hizmeti almak için bizi arayabilir veya Avukata Sor bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

 

 

Etiketler

  • Miras Davası

  • Havza Miras Avukatı

  • Miras Davası Avukatı Ücreti 2024